بزرگترين مسجد اهل سنت كيش ، مسجد نور که با  تک مناره زیبا محل تجمع و اقامه نماز اهل تسنن کیش است  در منطقه میر مهنا قرار دارد .مسجد جامع کیش بسیار قدیمی بوده و اکثر مراسم های عزاداری و دیگر مراسم خاص در آن اجرا می شود.

مسجد جامع نور کیش

 

احداث بناي مسجد در سال 1356 شروع و در سال 1358 به پايان رسيد .  با انتقال بوميان كيش از ماشه (شهر قديمي كيش ) به سفين جديد در دهه 50 ،  سازمان عمران كيش با ساخت مسجدي دو طبقه جهت بوميان كه قرار بود طبقه همكف آن براي اهل سنت و طبقه اول آن براي  شيعيان بومي استفاده شود ، باتوجه به روابط برادرانه و صميمي بين بوميان اهل سنت و تشيع ، استفاده از يك مسجد براي دو گروه امكان پذير نبوده به همين خاطر بوميان اهل سنت با اهداي مسجد به برادران شيعه خود ، اقدام به ساخت مسجدي در محله سفين جديد نموده كه به مسجد نور معروف گشت .

امروزه نمازهاي پنجگانه و نماز جمعه و اعياد  اهل سنت كيش به امامت شيخ يعقوب شمس در اين مسجد برگزار مي گردد.

برگزاري دوره هاي آموزش قرآن كريم ، حفظ و تجويد ويژه كودكان و برگزاري مراسم مذهبي از جمله مولود رسول اكرم (ص) از ديگر فعاليتهاي اين مسجد در طول سال مي باشد.

همچنین علاوه بر وجود نمازخانه های ساحلی که به طرز زیبایی در ساحل بنا شده اند، اغلب محل حضور گردشگران جهت بازدید و خواندن نماز می باشد.