Back to Top

نمايشگاه شبي خون تا شبيخون

 نمايشگاه شبي خون تا شبيخون 

نمایشگاه شبی خون تا شبیخون به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کیش افتتاح گردید . معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در این باره گفت : در این نمایشگاه انواع محصولات فرهنگی شامل کتاب، لوح های فشرده و نرم افزارهای بازی و زندگینامه شهدا و آزادگان دفاع مقدس به علاقخ مندا ن و بازدید کنندگان ارائه می گردد .آقای ابراهیم رضوانی افزود: غرفه بازی و کتاب کودک و نمایشگاه عکس دفاع مقدس از بخش های پر طرفدار این نمایشگاه فرهنگی به شمار می رود.این نمایشگاه تا 10 مهرماه  ادامه دارد .فرمانده سپاه بسیج کیش نیز از برگزاری مراسم جُنگ دفاع مقدس درحاشیه نمایشگاه شبی خون تا شبیخون خبر داد و گفت: این مراسم هم تا 10 مهر در منطقه غروب کیش جنب کشتی یونانی برگزار می گردد.

عيد مبعث در جزیره کیش

عید مبعث در جزیره کیش دارای مراسم خاصی نزد بومیان است. در این عید در جزیره کیش مراسمی برگزار می گردد که طی آن شب اين عيد بچه های 12-13 ساله در حالي كه كاسه هایي در دست دارند به در خانه ها می روند و صاحب خانه با روي گشاده مقداري حنا به درون كاسه هاي بچه ها خواهد ریخت.

عيد مبعث در جزیره کیش

عيد غدير در جزیره کیش

در جزیره کیش از سه، چهار روز قبل از عيد غدير زنان حسينيه ها را آب و جارو می کنند و با پارچه هاي سياه و سبز آينه و انواع تابلوها را با شعارها و كلمات و تصاوير مذهبي مزین می نمایند. شب عيد غدير و روز آن در چند نوبت مراسم جشن و مولودي خواني نیز در حسينيه ها مخصوص مردان انجام می شود.

عيد غدير در جزیره کیش

وسعت و موقعیت جزیره کیش

کیش با وسعتی حدود 91‌‌کیلومتر مربع در فاصله 18‌کیلومتری ساحل جنوبی ایران  و300 کیلومتری غرب بندرعباس قرار گرفته است.

این جزیره حدود 8 قرن پیش مرکز تجاری پر‌آوازه ای در خلیج فارس به حساب می آمد وبسیاری از فعالیتهای تجاری بین ایران ، چین ، آفریقا و اروپا از بنادر این جزیره کوچک انجام می‌شد.البته  بعد از رونق گرفتن جزیره هرمز فعالیت های تجاری کیش کاهش یافت .

وسعت جزیره کیش